Úvod > Společnost > B Corp
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

B Corp

Let’s make the world feel better.

Chiesi je prvním globálním farmaceutickým koncernem, který obdržel certifikaci B Corp. Je to ocenění, které firmám uděluje B Lab, celosvětová nezisková organizace s pobočkami ve Spojených státech, v Evropě, Jižní Americe, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. K získání a udržení certifikace musí jednotlivé společnosti získat minimální počet bodů v online hodnocení „sociální a environmentální výkonnosti“. Jsme hrdí za toto ocenění. Pečovat o druhé a být šetrný k životnímu prostředí je smyslem naší práce.

S61Cg8mfhG

Naše angažovanost pro udržitelnost

Zatímco byla udržitelnost pro Chiesi vždy důležitá, je dnes součástí našeho strategického plánu. To znamená, že se zavazujeme zlepšit kvalitu života pacientů, chránit planetu a její obyvatele, podporovat naše společenství, podporovat vývoj našich zaměstnanců a poskytovat transparentnost naší činnosti. Jako součást tohoto procesu jsme se rozhodli stát se benefit corporation, inovativní právní formou, která nám umožní sledovat hned dva cíle: nejen vytvářet hodnotu pro naše akcionáře, ale sledovat také všeobecný užitek. Interně jsme uvedli v život program udržitelnosti „We Act – Actively Care for Tomorrow“, který zapojil do koordinovaného úsilí všechny zaměstnance Chiesi. 

Přečtěte si více o našem programu udržitelnosti

 

 

2

 

Globální úsilí

Naše certifikace B Corp byla opravdu globálním a kolektivním úspěchem. Od roku 2018 se na procesu hodnocení a zdokonalení podílelo 28 poboček. Díky jednotnému standardu měření jsme mohli identifikovat evoluční oblasti v celém podniku a zavést best practices, které pak aplikujeme na všechny naše pobočky na světě. Celý rok byl věnován stanovení opatření, aby se zlepšila podniková a lokální pozice, na čemž se podílely desítky lidí v národních týmech.

 

3

 

Co je B Corp?


B Corps jsou společnosti, které uvádějí zisk a účel v soulad a splňují nejvyšší standardy vzhledem k sociálním a ekologickým činnostem, veřejné transparentnosti a právní zodpovědnosti. Hnutí B Corp zahrnuje přes 2 700 společností v 64 zemích se společným cílem využívat obchod jako hnací sílu. Abyste se stali B společností, musíte dosáhnout minimálního počtu bodů pro B odhad následků, přesně zhodnotit působení společnosti na zaměstnance, zákazníky, společnost a životní prostředí a pro zaručení transparentnosti zveřejnit roční zprávu o následcích.