Úvod > O nás > Historie
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
E-mail odeslán
Authorize the processing of personal data
 • 1935

  Vznik společnosti

   

  Společnost Chiesi, pojmenována po svém zakladateli, vznikla v roce 1935 v Parmě, když Dr. Giacomo Chiesi koupil místní laboratoř s názvem "Laboratorio Farmaceutico Parmense" a začal s výrobou léčiv. Společnost se rychle rozvíjela a už na počátku čtyřicátých let, začala expandovat i na zahraniční trhy a exportovat léčiva do Eritrey a Rakouska. V polovině čtyřicátých let však celý svět zasáhla druhá světová válka, která se nevyhnula ani společnosti Chiesi. V roce 1944 byla část společnosti zničena během bombardování a to znamenalo konec všech aktivit až do konce války.

 • 1955

  Industrializace

   

  Po skončení války se postupně obnovovali všechny aktivity společnosti a Dr. Giacomo Chiesi dostal myšlenku o vybudování vlastní továrny. Myšlenka se stala skutečností v roce 1955, kdy byla dokončena výstavba nové farmaceutické továrny, která měla 50 zaměstnanců a produkovala široké spektrum úspěšných léčiv.

 • 1979

  Internacionalizace

   

  V roce 1966 předal Dr. Giacomo Chiesi vedení firmy svým dvěma synům - Albertovi a Paolovi. V té době byla Chiesi Farmaceutici pouze malou společností, která už ale směrovala na mezinárodní trh.

  Alberto a Paolo Chiesi začali kontinuální expanzi a proces internacionalizace otevřením první zahraniční pobočky v Brazílii na konci sedmdesátých let. Od té doby Chiesi nadále rozšiřuje svoje portfolio i zastoupení v různých zemích. Po otevření první pobočky v Brazílii společnost expandovala rovněž do dalších zemí, ať už v Evropě nebo mimo ni a otevřela pobočky v Pákistánu, Francii, Španělsku, Řecku, Anglii, USA, Německu, Turecku, Číně, Skandinávii, Rakousku, Slovensku i východoevropských zemích. Jedním z nejzásadnějších momentů pro další rozvoj společnosti byl pak rok 1979, kdy byl na trh uveden Clenil - preparát indikován k léčbě astma, alergické rinitidy a zánětu dýchacích cest. Clenil je úspěšný lék, který je dodnes dostupný v mnoha zemích a vedl k většímu zaměření společnosti na nemoci dýchacích cest.

 • 2001

  České zastoupení

   

  Česká pobočka vznikla akvizicí společnosti Torrex Pharma, která byla založena v roce 1994 v Rakousku. V roce 1995 začala společnost Torrex Pharma působit v ČR pod obchodním názvem Torrex Pharma, s.r.o.  a v roce 1999 vznikla vlastní kancelář v Praze. V roce 2001 byla firma Torrex Pharma koupena společností Chiesi a stala se tak její dceřinou společností. V té době byla firma Torrex Pharma dobře zavedená v Rakousku, Slovinsku, České republice, Maďarsku, Polsku, ve státech bývalého SSSR a Pobaltí a také ve státech bývalé Jugoslávie. Od února 2006 se naše česká pobočka přejmenovala na Torrex Chiesi CZ, s.r.o. Postupně se firma začala specializovat na oblast respiračních onemocnění, neonatologii, anesteziologii, intenzívní medicínu, kardiologii  a další. V červenci 2011 došlo k definitivní změně jména na Chiesi CZ s.r.o.

 
 • Původní továrna v ulici via Palermo v Parmě z roku 1955

 • Výrobní linka

 • Laboratoř

 • První produkty

 • Dr. Giacomo Chiesi