Úvod > O nás > Chiesi je B Corporation
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
E-mail odeslán
Authorize the processing of personal data

Chiesi je B Corporation

 

Chiesi je prvním globálním farmaceutickým koncernem, který obdržel certifikaci B Corp. Je to ocenění, které firmám uděluje B Lab, celosvětová nezisková organizace s pobočkami ve Spojených státech, v Evropě, Jižní Americe, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Jsme hrdí na toto ocenění, protože pečovat o druhé a být šetrný k životnímu prostředí ve smyslu hesla "Let's make the world feel better" je smyslem naší práce.

 

 Co je B Corp?

3

 

B Corp je nová forma podnikání s dlouhodobým posláním. Certifikované B Corporations (B corps) hledají rovnováhu mezi ziskem a společenskou prospěšností své činnosti. Pro tento účel splňují nejvyšší standardy sociálního a environmentálního chování, veřejné transparentnosti a právní odpovědnosti. Na rozdíl od tradičních společností jsou vnitřní stanovy všech B corps upraveny tak, aby zahrnuli všechny zúčastněné strany a zohlednili společenské a environmentální dopady jejích činností. B Corps je tedy komunita, která využívá podnikání pro konání dobra a jejím cílem není pouze zisk, ale také pozitivní dopad na lidi, společnost a životní prostředí.

 

 

 Naše závazek pro udržitelnost 

S61Cg8mfhG

 

Udržitelnost byla pro Chiesi vždy důležitá, ale dnes je také součástí našeho strategického plánu. Náš interní program udržitelnosti „We ACT (Actively Care for Tomorrow)“ zapájí do koordinovaného úsilí všechny zaměstnance Chiesi. Zavázali jsme se zlepšovat kvalitu života pacientů, chránit planetu a její obyvatele, podporovat zaměstnance Společnosti a být transparentní. Jako součást tohoto závazku jsme se rozhodli získat certifikaci B corp, která nám umožní tvořit hodnoty přínosné jak pro Společnost tak pro svět.  

Přečtěte si více o našem programu udržitelnosti

 

 Globální úsilí

2

 

Získání certifikace B Corp bylo opravdu globálním a kolektivním úspěchem, a proto jsme na tento společný úspěch náležitě hrdí. Na procesu certifikace, kterého součástí byla identifikace a hodnocení klíčových procesů, společně se stanovením vhodných opatření, se podílely desítky lidí v mnoha národních týmech. Celý proces certifikace začal v říjnu roku 2017. Zapojeny byly všechny světové pobočky a navržena opatření byla ve všech pobočkách rovněž implementována. V prosinci 2018 podala Chiesi žádost o certifikaci B Corp. Obrovské úsilí a skutečné zapálení vedlo k certifikaci skupiny v květnu 2019, čímž se Chiesi stala největší nadnárodní farmaceutickou skupinou s touto certifikací.