Úvod > Novinky > Skupina Chiesi a...
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
E-mail odeslán
Authorize the processing of personal data

Skupina Chiesi a společnost Affibody budou spolupracovat na vývoji a komerčním uplatnění inovativních léčebných postupů pro respirační onemocnění

Datum: 07/03/2023

 

  • Skupina Chiesi a společnost Affibody budou úzce spolupracovat na vývoji nových molekul Affibody® jako inovativních léčebných postupů pro respirační onemocnění.
  • Tato dohoda rozšiřuje komplexní program výzkumu a vývoje skupiny Chiesi v oblasti respiračních onemocnění s vysokou mírou neuspokojených zdravotních potřeb.
  • Společnost Affibody obdrží platbu předem, platby za budoucí dosažené milníky a licenční poplatky, přičemž si ponechá práva na společnou propagaci v regionu severských zemí.

 

Parma (Itálie) a Solna (Švédsko), 7. března 2023 – Chiesi Farmaceutici S.p.A (dále jen „skupina Chiesi“) a Affibody AB (dále jen „společnost Affibody“) dnes oznámily uzavření dohody o spolupráci a udělení licence za účelem vývoje a komerčního uplatnění inovativních léčebných postupů pro respirační onemocnění s využitím patentované technologie společnosti Affibody.

 

Ve smyslu smluvních podmínek se budou strany úzce podílet na spolupráci při dosažení pokroku až ve třech programech vycházejících z metody molekul Affibody® nasazených proti nezveřejněným cílům při respiračních onemocněních. Skupina Chiesi bude financovat veškeré objevy, vývoj a následné komerční uplatnění po celém světě v souladu se svou strategií a odhodláním poskytovat lidem s respiračními chorobami špičkovou úroveň péče ve své kategorii služeb, která jde nad rámec léčebných postupů a zaměřuje se na zkušenost pacientů. Společnost Affibody si ponechala možnost společné propagace v regionu severských zemí.

 

„Skupina Chiesi se věnuje výzkumu, objevování a vývoji nových inovativních léčebných postupů v oblasti respiračních onemocnění, což je pro naši organizaci strategickou prioritou. Spolupráce se společností Affibody rozšiřuje naše portfolio výzkumu a vývoje o novou důležitou metodu, která má obzvláště zajímavé atributy z hlediska inhalace, a těšíme se, že na základě tohoto partnerství budeme vyvíjet nové léčebné postupy pro lidi s neuspokojenými zdravotními potřebami“, uvedl Thomas Eichholtz, vedoucí oddělení globálního výzkumu a vývoje ve skupině Chiesi.

 

Malý rozměr molekul Affibody® v kombinaci s jejich robustností přispívá k jedinečným vlastnostem zkoumaným v rámci této spolupráce, jako je široká distribuce a trvalá expozice v plicích, jak bylo zjištěno na preklinických modelech.

 

Tato spolupráce se skupinou Chiesi urychluje strategický rozvoj společnosti Affibody a dále posiluje konkurenceschopnost naší technologie, která je nyní ověřena z klinického i komerčního hlediska,“ uvedl David Bejker, generální ředitel společnosti Affibody AB. „Uznáváme a oceňujeme významné nasazení a jedinečné odborné znalosti skupiny Chiesi v oblasti vývoje inhalovaných léčiv a věříme, že toto partnerství pomůže maximalizovat hodnotu inhalovaných molekul Affibody ®“.

 

Podle podmínek dohody má společnost Affibody v rámci prvního programu nárok na platby předem, platby za vývoj a dosažení milníků v oblasti regulace a komerčního uplatnění až do výše 214 milionů USD a střední jednociferné až nízké dvouciferné licenční poplatky z prodeje. Dohodu lze rozšířit celkem na tři (3) programy, přičemž v tomto případě má společnost Affibody nárok na platby předem, platby za vývoj a dosažení milníků v oblasti regulace a komerčního uplatnění až do výše 637 milionů USD a střední jednociferné až nízké dvouciferné licenční poplatky z prodeje.

 

O skupině Chiesi

Chiesi je mezinárodní biofarmaceutická skupina, jež se zaměřuje na výzkum a vývoj inovativních léčebných řešení, která také uvádí na trh, a to v oblastech podpory dýchání, vzácných onemocnění a specializované péče. Jejím posláním je zvyšovat kvalitu života lidí a chovat se zodpovědně ke společnosti a životnímu prostředí.

Chiesi se v Itálii, USA a ve Francii stala Benefit Corporation, čímž její odhodlání vytvářet hodnotu i pro společnost získalo právní závaznost a nabylo klíčového významu z hlediska rozhodování celé skupiny. Certifikace B Corp, kterou od roku 2019 disponujeme, znamená, že jsme součástí globální komunity firem, které splňují vysoké standardy, pokud jde o sociální a environmentální dopad své činnosti. Skupina Chiesi chce do roku 2035 dosáhnout uhlíkové neutrality.

Je aktivní již více než 85 let, sídlí v italské Parmě, působí ve 30 zemích světa a zaměstnává více než 6000 lidí. Centrum skupiny pro výzkum a vývoj v Parmě spolupracuje s dalšími 6 významnými centry pro výzkum a vývoj ve Francii, USA, Kanadě, Číně, Spojeném království a Švédsku.

 

Další informace jsou k dispozici na www.chiesi.com

 

O molekulách Affibody®

Molekuly Affibody® jsou novou kategorií mimetik protilátek, které svými vlastnostmi předčí monoklonální protilátky (mAbs) a fragmenty protilátek. Společnost vytvořila rozsáhlou knihovnu sestávající z více než deseti miliard molekul Affibody ® s jedinečnými vazebnými místy, z nichž se vybírají vazebné látky pro dané cíle. Molekuly Affibody® mají molekulární hmotnost pouze 6 kDa, inertní formát (bez funkce Fc) a prokázaly klinickou využitelnost jako protinádorové složky. Vlastnosti molekul Affibody® umožňují účinnější blokování onemocnění pomocí multispecifických konstruktů, jak bylo prokázáno v klinických studiích v autoimunitních indikacích.

 

O společnosti Affibody

Affibody je integrovaná biofarmaceutická společnost na klinické úrovni se širokým produktovým portfoliem zaměřeným na vývoj inovativních bispecifických a multispecifických biofarmaceutických léčiv nové generace založených na její jedinečné patentované technologické platformě, molekulách Affibody®. Díky svému ověřenému obchodnímu modelu je společnost prokazatelně schopna včas a bez rizika identifikovat strategické projekty a stanovit jejich priority. Společnost Affibody navázala několik partnerství s mezinárodními farmaceutickými společnostmi za účelem vývoje a komerčního uplatnění svých inovací. Hlavním akcionářem Affibody je investorská společnost Patricia Industries, která je součástí holdingové společnosti Investor AB.

 

Další informace naleznete na adrese: www.affibody.com

 

Odmítnutí odpovědnosti

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení. Ačkoli je společnost Affibody přesvědčena, že její prognózy vycházejí z přiměřených předpokladů, mohou být tato výhledová prohlášení zpochybněna řadou rizik a nejistot, takže skutečné výsledky se mohou podstatně lišit od výsledků předpokládaných v těchto výhledových prohlášeních.

 

Kontakty pro média skupiny Chiesi  

 

Alessio Pappagallo

Manažer tiskového centra

Tel: +39 339 5897 483

 

mediarelations@chiesi.com  

 

Chiara Antoniucci

Manažer pro komunikaci v oblasti AIR & Care (produkty a služby napomáhající dýchání a péče v této oblasti)

Tel: +39 342 5596839

 

 

 

Kontakty pro média společnosti Affibody

 

Richard Hayhurst/Ola Bjorkmanová

 

+44 7711 821 527

RHA Communications

richard@rhacomms.eu