Úvod > Novinky > Thomas Eichholtz...
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
E-mail odeslán
Authorize the processing of personal data

Thomas Eichholtz byl jmenován novým vedoucím pro globální výzkum a vývoj ve skupině Chiesi

Datum: 02/07/2020

Parma, 2. července 2020

 

Nově jmenovaný vedoucí pro globální výzkum a vývoj ve skupině Chiesi, Thomas Eichholtz, má více než 25 let zkušeností s výzkumem a vývojem napříč celým hodnotovým řetězcem - od identifikace cílů až po registrační a post-marketingové aktivity. Může se pochlubit nejen vysokou úrovní orborných znalostí, ale rovněž zkušenostmi s řízením mezinárodních týmů. Jeho hlavním cílem v této nové pozici bude podpora a urychlení rozvojových programů společně s rozvojem a urychlením procesů výzkumu a vývoje. V Parmě bude úzce spolupracovat s generálním ředitelem skupiny Chiesi Ugem Di Francescem. Pro udržení kontinuity všech rozvojových a výzkumných programů bude Thomas od 1. července do konce roku spolupracovat s Dr. Paolo Chiesim. Tato spolupráce by měla Thomasovi usnadnit nástup do nové pozice a umožnit přesun programů výzkumu a vývoje pod odpovědnost generálního ředitele Společnosti. 

 

"Jsem velmi hrdý, že se mohu zhostit této nové role a velmi si vážím důvěry, kterou mi ve skupině i rodině Chiesi prokázali - říká Thomas Eichholtz - jsem velmi nadšený a těším se z této profesní výzvy v duchu společnosti Chiesi, která vždy zaměřovala svou energii a zdroje na další rozvoj a růst s jasným postojem k etickým hodnotám”.

 

Thomas Eichholtz začal svou profesní kariéru ve farmaceutickém průmyslu v roce 1993 ve Wellcome jako postdoktorandský vědecký pracovník. Během následujících devíti let byl jmenován Vedoucím výzkumu CHOPN ve společnosti GlaxoWellcome a následně Vedoucím oddělení genetiky v GSK. V roce 2002 přešel do společnosti Pfizer, zpočátku jako Vedoucí oddělení biologie CHOPN a později na pozici Vedoucího oddělení biologie respiračních onemocnění. V roce 2003 nastoupil do společnosti AstraZeneca na pozici Vedoucího translačního výzkumu a následně “Head of Discovery”, poté byl Vedoucím odělení projektového manažmentu, vždy v divizi “Respiratory & Inflammation”. Ve společnosti Almirall (2012) zastával pozici “Head of Discovery”, poté vedoucího pro výzkum a vývoj. V Mundipharmě (2018) byl vedoucím pro externí výzkum a vývoj a nedávno založil spolu s dalšími společníky soukromý akciový fond Evolve Healthcare Partners.

 

O společnosti Chiesi

 

Chiesi Farmaceutici, se sídlem v italské Parmě, je mezinárodní farmaceutickou společností zaměřenou na výzkum s 85 lety zkušeností ve farmaceutickém průmyslu a celosvětovou působností ve 29 zemích. Chiesi zkoumá, vyvíjí a prodává inovativní léky v oblasti respiračních léčiv, léčiv pro nemocniční péči a v oblastech vzácných onemocnění. Organizace pro výzkum a vývoj má centrálu v Parmě (Itálii) a je integrována se skupinami pro výzkum a vývoj ve Francii, USA, Velké Británii a Švédsku, aby pokročila v předklinických, klinických a registračních programech společnosti Chiesi. Chiesi zaměstnává téměř 6000 lidí. Chiesi Group získala certifikaci B Corp. Další informace naleznete na adrese www.chiesi.com.

  

Pro více informací:

 

Valentina Biagini
Senior Global Communication Manager
Mobile +39 348 7693 623
E-mail v.biagini@chiesi.com