Úvod > Novinky > Alessandro Chiesi...
 

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
E-mail odeslán
Authorize the processing of personal data

Alessandro Chiesi byl jmenován předsedou představenstva Chiesi Group Maria Paola Chiesi se stala víceprezidentkou

Datum: 07/07/2023
  • Alessandro Chiesi zastává od roku 2020 funkci obchodního ředitele a nastupuje po Albertu Chiesim, který společně se svým bratrem Paolem v uplynulých pěti desetiletích vedl skupinu ke globální expanzi.

 

Parma (Itálie), 7. července 2023 – Chiesi oznamuje jmenování Alessandra Chiesiho předsedou představenstva skupiny. Místopředsedkyní se stává Maria Paola Chiesi.

Alessandro Chiesi se narodil před 56 lety v Parmě, je ženatý a má 5 dětí. Své působení ve společnosti zahájil téměř před třiceti lety, kdy začínal v oblasti fúzí a akvizic (M&A), a poté přebíral stále větší odpovědnost za dohled nad evropskými a globálními obchodními aktivitami. Vytvořil úspěšný a nadšený tým, který je schopen budovat udržitelný podnik a garantovat stabilní důvěryhodnost pro naše pacienty.

Maria Paola Chiesi je vdaná a má tři děti. Do společnosti nastoupila v roce 1995. Marketingu dala mezinárodní rozměr a určila směr strategického plánování skupiny. V roce 2015 vytvořila a vedla oddělení sdílených hodnot a udržitelnosti, které monitoruje a měří dopady podniku na životní prostředí a společnost a realizuje plány na zlepšení v této oblasti. Díky této práci změnila společnost Chiesi své stanovy, zařadila se do kategorie tzv. Benefit Corporation a získala certifikaci B Corp. Maria Paola je také prezidentkou nadace Chiesi Foundation.

 

Je nám ctí převzít s úctou a vděčností tuto odpovědnost, a to při plném vědomí velkých úspěchů, kterých jsme jako podnik dosáhli,“ uvedl Alessandro Chiesi. „Maria Paola i já cítíme velkou odpovědnost za to, že budeme dále obhospodařovat tuto úrodnou půdu, a společně s představenstvem a celou skupinou jsme odhodláni postavit se čelem ke změnám v rychle se vyvíjejícím zdravotnickém průmyslu a přivést společnost do nové fáze globální expanze.“

 

Chiesi je biofarmaceutická skupina s certifikací B Corp, která se intenzivně věnuje výzkumu a dnes působí v 31 zemích a vykazuje obrat 2,749 miliardy eur.

S velkým nadšením dnes svěřujeme Alessandrovi a Marii Paole předsednictví a místopředsednictví představenstva skupiny,“ dodal Alberto Chiesi. „Pracujeme spolu již desítky let, dosahujeme vynikajících výsledků a měníme společnost Chiesi v globálně konkurenceschopný subjekt. Rád bych poděkoval všem, kdo se na těchto úspěších podíleli a podílejí, a společně s mým bratrem Paolem doufáme, že toto jmenování – spolu s nedávným nástupem nového generálního ředitele Giuseppe Accogliho – vnese do naší skupiny další vitalitu a odstartuje tak novou vzrušující cestu."

 

###

 

O skupině Chiesi 

Chiesi je mezinárodní farmaceutická a zdravotnická skupina, která se zaměřuje především na výzkum, přičemž vyvíjí a na trh uvádí inovativní léčebná řešení, a to v oblastech podpory dýchání, vzácných onemocnění a specializované péče. Posláním skupiny Chiesi je zvyšovat kvalitu života lidí a chovat se zodpovědně ke společnosti a životnímu prostředí.  

Chiesi získala v Itálii, USA a ve Francii status Benefit Corporation, čímž se její příslib vytvářet hodnotu i pro společnost stal právně závazným a nabyl klíčového významu z hlediska rozhodování celé skupiny. Od roku 2019 je tak Chiesi největší biofarmaceutickou skupinou s certifikací B Corp a její snaha o udržitelnost je posuzována a hodnocena na základě přísných globálních standardů. Skupina chce do roku 2035 dosáhnout uhlíkové neutrality. 

Skupina Chiesi je aktivní již více než 85 let, sídlí v italské Parmě, působí ve 31 zemích světa a zaměstnává více než 6500 lidí. Centrum skupiny pro výzkum a vývoj v Parmě spolupracuje s dalšími 6 významnými centry pro výzkum a vývoj ve Francii, USA, Kanadě, Číně, Spojeném království a Švédsku. 

 

Další informace jsou k dispozici na www.chiesi.com